Mayıs 21, 2024

Yayınlarımız

KİTABIMIZDAN KÜÇÜK BİR BÖLÜM

Çanakkale Geçilmez adlı kitabımız, dünya savaş tarihinde eşi benzeri görülmemiş bir mücadeleyi, bir milletin var ve ya yok olma hikayesini, savaş öncesi, sonrası ve sonuçlarını anlatmaktadır. Aynı zaman da savaşların yıkıcı, yıpratıcı ve hüzün verici olduğunu hatırlatarak, gerek olmadıkça silah kullanmanın ne kadar yanlış olduğunu, bütün dünya devletlerine hatırlatmaktadır.
Kitabımız, Çanakkale Savaşının çok cepheli bir savaş olmasından ve karmaşık taktikler uygulanmasından dolayı, sadece yazımsal bir dil kullanılmamış, anlatım haritalarla desteklenerek görsel hale getirilmiştir.

BİRİNCİ DÜNYA SAVAŞI

Çanakkale Savaşı’nı anlatmaya başlamadan önce, Birinci Dünya Savaşına bir göz atılması gerekir. Çünkü Çanakkale Savaşı, Birinci Dünya Savaşı içinde yer alıp, Osmanlı İmparatorluğu’nun İtilaf Devletleri ile savaştığı cephelerden birisidir . Avrupa’nın sömürgeci devletleri arasındaki silahlanma yarışı, rekabet, ekonomik ve psikolojik üstünlük iddiaları, 1914 yılında, dünyanın o zamana kadar gördüğü en korkunç ve yıkıcı savaşı olan Birinci Dünya Savaşını başlattı. Savaş tüm dünyayı kapsayarak, o zamana kadar bilinmeyen toplu imha silahları kullanıldı ve sonuçta milyonlarca insan öldü.

© 2017 Görme Engelli Gaziler Derneği Tüm Hakları Saklıdır. Programlama & Tasarım: - Bkbey Grup Bilişim