Nisan 22, 2024

Bayrak Dergisi

Bayrak Dergisi, 22 Mayıs 2017 tarihinde, haber, eğitim, kültür, sanat, sağlık, edebiyat alanlarında Türk dilini bilen bütün insanları aydınlatmayı hedefleyerek, sesli dergi formatında yayın hayatına başlamıştır. Aylık olarak yayınlanan Bayrak Dergisi, alanında uzmanlaşmış profesyonel seslerle birlikte gönüllü okuyucuların katkılarıyla sesli dergi özelliğini kazanmıştır. Güncel haberleri, kültür ve sanat alanındaki son gelişmeleri, teknolojik ilerlemeleri hedef kitlesine en güncel biçimde ulaştırmayı hedeflemektedir.

Belgeseller yayınlayarak, çeşitli halk kültürlerinin kaynaşmasına, çevre temizliğine, yardım ve dayanışma olgularının gelişmesine katkı sağlamaya, insanları bu konularda duyarlı olmaya çağırmaktadır.
TRT işbirliğiyle, radyo tiyatroları yayınlayarak, insanların, geçmiş olaylardan ders çıkarmasını öğretmeye çalışmaktadır.

Eğitim alanında, bilgisayar ve teknolojik alet kullanımı, yabancı dil, sınavlara hazırlık derslerini düzenleyerek, bilgiye, zamanında doğru ve hızlı erişilmesinde kolaylık sağlamaya çaba sarf etmektedir.
Sağlık köşesinde, uzman kişilerden yararlanarak, sağlıklı nesiller yetiştirilmesine özen göstermektedir.

Son çıkan güncel kitapları gönüllü okuyuculara seslendirerek, edebi eserlerin okuyucuya ulaşmasını sağlamaktadır.

Bayrak Dergisi, görme engellilere ücretsiz hizmet götürme maksatlı yayın hayatına başlamış, gelişen olumlu tepkiler sonucu, gören görmeyen bütün kitlelere ulaşmaya başlamıştır.

CD’lere çoğaltılarak, çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarına, il halk kütüphanelerine, askeri birliklere, okullara, üniversitelere ücretsiz olarak gönderilmiş, insanların zamanlarını daha iyi değerlendirebilmeleri için, otomobillerde de dinleyebilmesi sağlanmıştır. Aynı zaman da kendi web adresimizde ve çeşitli internet sitelerinde yayınlanarak erişim kolaylığı sağlanmıştır.

© 2017 Görme Engelli Gaziler Derneği Tüm Hakları Saklıdır. Programlama & Tasarım: - Bkbey Grup Bilişim